“İzmir’de başaramayacaklarını bir kez daha anladılar”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir mitinginden sonra CHP İzmir İl Örgütü partinin seçim koordinasyon merkezinde basın açıklaması düzenledi. CHP İl Başkanı Şenol Aslanoğlu “Mitingde 50 bin kişi bile yoktu. Koskoca Cumhurbaşkanı konuşma yaparken alandan insanlar çıkış yapıyordu. Belli ki zoraki gelmişler” dedi. Ayrıca AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ın, halihazırda çiftçiye belediye tarafından sağlanan yardımları vaat olarak sunması da CHP İl Örgütü tarafından tiye alındı. Aslanoğlu seslendiği Dağ’a “Uyan da balığa gidelim” dedi.

CHP İl Örgütünün yaptığı basın açıklamasına İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İl Başkan Yardımcısı ve geçmiş dönem Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Tevfik Türk, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Aydın da katıldı.

‘BAŞARAMAYACAKLARINI GÖRDÜLER’

‘UYANIN DA BALIĞA GİDELİM’

AKP adayı Dağ’ın projelerinin mevcut uygulamalar olduğunu da hatırlatan Aslanoğlu, “AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın tarımla ilgili açıkladığı projelerin çoğu İzmir’de uygulanan projeler. Halkın bir deyimi var onla seslenelim: Uyan da balığa gidelim. Keşke danışmanları Hamza Dağ’ı daha iyi bilgilendirseydi ve keşke CHP’li belediyelerin en güçlü olduğu tarım gibi konulara hiç girmeseydi” diye konuştu.

‘SUDAN’DA TARLA KİRALADINIZ’

‘İZMİR’E GÖZ DİKMESİNLER’

‘HEM ÜRETİCİYE HEM TÜKETİCİYE DESTEK’

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı ve geçmiş dönem Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Tevfik Türk de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçiye verdiği destekleri anlattı. Uzun yıllardır tohumdan, gübreye mazottan yeme kadar verilen destekleri açıklayan Türk, kurulan İzmirli markası ile ihracat dahi yapıldığını aktardı. Üreticiye sağladıkları hayvan desteğiyle ve kurdukları et tesisleriyle halka ucuz et sağladıklarını belirten Türk aynı zamanda süt ve süt ürünleri üretiminde de İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarını aktardı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin işletmelerinin piyasa fiyatının üzerinde alım garantisi verdiğini hatırlatın Türk ata tohum karakılçık buğdayında Toprak Mahsülleri Ofisi’nin (TMO) üreticiye verdiği alım fiyatının 2 katını ödediklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x