Hande Fırat’ın sergisine kimler katıldı


Hande Fırat’ın “Devriamber” sergisinde, tuval üzerine mürekkep, yağlıboya, akrilik, kara kalem, kağıt üzerine füzen, kağıt hamuru, polimerkil üzerine yağlıboya, rölyef, polyester malzemeleri kullanılarak yapılan tablo ve heykellerden oluşan 40 eser sergileniyor.

Sergiye, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, eski TBMM Başkanı Binali Yıldırım, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, Dışişleri Bakanı Başdanışmanı Nuh Yılmaz, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Ahmet Yener, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Demirören Oktay ve çok sayıda davetli katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan serginin açılışı için mesaj gönderdi. Serginin açılışında Erdoğan’ın mesajını, gazeteci Hande Fırat okudu.

Hande Fırat’ın başlıca “Devriamber kökler”, “Devriamber babam”, “Devriamber içimizde biri”, “Devriamber anne ve kız” ismini verdiği eserlerinden oluşuyor.

Hande Fırat, “Bu sergi, babalarını kaybeden tüm kız çocukları, tüm erkek çocukları ama özellikle kız çocuklarına atfen yapılmıştır. Bu sergi annemle, kızıma ithaf ediliyor.” dedi.

Hande Fırat da serginin açılışına katılan konuklara ziyaretleri için teşekkür etti ve onur duyduğunu belirtti. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı gördüğünü ve davetlilere selamlarını ilettiğini söyledi. Fırat, Kültür ve Turizm Bakanlığının tüm personeline ve sergiyi açarken kendisine destek olan arkadaşlarına teşekkür etti.

Serginin anlamının da çok önemli olduğunu ifade eden Bakan Ersoy, kendisinin de genç yaşta olmamakla beraber babasını kaybettiğini, kız çocuklarının 18 yaşından önce babalarını kaybetmelerinin onlara nasıl bir sorumluluk yüklediğini kısmen de olsa anlayabildiğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x